Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
OK |  Więcej informacji
Arthur: Moja gra ucieszy fanów
20.07.2018; 08:17Kamil Piłaszewicz

Arthur udzielił wywiadu dla klubowej telewizji, gdzie przyznał, iż jego styl idealnie pokrywa się ze stylem FC Barcelony. Arthur jest bardzo pewny siebie, ponieważ nie waha się używać takich twierdzeń, jak: "Moja gra spodoba się wszystkim fanom.". 

- Ten klub jest wyjątkowy ze względu na historię. Jeśli nie jesteś z La Masii, musisz zaimponować wieloma czynnikami, np. kontrolowaniem tempa gry w środku pola, krótkimi podaniami. Chciałbym grać tak, jak Xavi lub Iniesta, ponieważ są oni dla mnie wzorami do naśladowania. I nie chodzi mi tylko o to, co potrafili zrobić na murawie. - powiedział na wstępie Arthur. Brazylijczyk podziwia Xaviego, ale jak sam przyznał: - Nie można zapominać o tym, że to Leo Messi jest najlepszym piłkarzem na świecie. Zaszczytem jest móc grać u jego boku. Teraz będę otaczać się kolegami z drużyny, którzy osiągnęli tak dużo w klubowej piłce, że mogli by trofeami obdarować kilka pokoleń graczy w mniejszych klubach. Wszyscy najlepsi na świecie są tutaj, to niesamowite! Kocham Barcę od czasów, gdy grał tu Ronaldinho, ale dopiero teraz zaczynam rozumieć, co wokół mnie się dzieje. Barcelona jest bardzo piękna, a pogoda jest bardzo podobna do tej w Brazylii. Czuję się tu, jak w domu. 

Sam zainteresowany po chwili dodał: - Były też inne kluby, które chciały mnie pozyskać, ale kiedy pojawiła się taka okazja... Nie wolno marnować takich ofert, jak ta z FC Barcelony. Moim celem tutaj jest zdobycie, jak największej ilości trofeów dla klubu. Chciałbym, by miło mnie tu wspominano. Oczywiście, kariera ma znaczenie, ale pierwsze miejsce jest zarezerwowane dla drużyny. Nikt nie jest większy, niż ten klub. Na sam koniec Arthur dodał: - Od zawsze lubiłem piłkę nożną i w wieku 14 lat dołączyłem do Gremio. Musiałem zmienić otoczenie na tyle, by dorastać bez rodziny. Czy to była dobra decyzja? Nie wiem, jak mogło, by wyglądać moje życie, gdyby nie piłka, więc lepiej o tym nie myśleć.

Źródło: Sport.es

Tagi:

News Transfery FC Barcelona Andres Iniesta Wywiad Arthur
tekst alternatywny
Komentarze
Pozostałe newsy
Barcelona wykupuje Cucurelle!
17 lipca 2019 roku
PiotrK
Pierwsza sesja treningowa w nowym sezonie.
15 lipca 2019 roku
PiotrK
Griezmann zaprezentowany!
15 lipca 2019 roku
PiotrK
Badania przed sezonem
14 lipca 2019 roku
PiotrK
Griezmann w Barcelonie
13 lipca 2019 roku
PiotrK
Saga z Griezmannem zakończona
13 lipca 2019 roku
PiotrK
Są piłkarze i jest Messi [felieton]
8 kwietnia 2019 roku
Mr Ligowy
Więcej
O tym się mówi