Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
OK |  Więcej informacji
De Jong i Rabiot jako opcja za Rakiticia i Busquetsa
05.09.2018; 08:06Kamil Piłaszewicz

Zarząd FC Barcelony jest zadowolony z ruchów, jakie udało się przeprowadzić w - zakończonym przed kilkoma dniami - okienku transferowym. Jednak w Barcelonie przyznaje się, iż Frank de Jong i Adrien Rabiot to nadal dwaj najbardziej pożądani piłkarze, którzy mieli, by być opcją rezerwową za Rakiticia i Busquetsa.

Ernesto Valverde chciałby mieć w drużynie dwóch ludzi, którzy byli by w stanie zastąpić Chorwata i Hiszpana, np. w mniej ważnych meczach lub wchodząc na końcówki spotkań. Pod względem umiejętności i techniki, de Jong i Rabiot spełniają te dwa warunki, jak mówi się w Barcelonie, na odpowiednio wysokim poziomie, by o nich zabiegać. Nieoficjalnie mówi się o tym, iż Holender miał by być zmiennikiem Busiego, a Francuz grać ciut wyżej i wypełniać obowiązki podobne do tych, jakie pełni w zespole Ivan Rakitić. Ernesto Valverde w ostatnim czasie miał przyznać w rozmowie z zarządem, iż bardzo potrzebuje tych dwóch graczy, gdyż Busquets ma już swoje lata, a Rakitić to gracz, który jest potwornie eksploatowany, co pokazał ostatni sezon (Chorwat rozegrał łącznie 71. spotkań).

Źródło: Mundo Deportivo

Tagi:

News Transfery FC Barcelona PSG Ajax
tekst alternatywny
Komentarze
Pozostałe newsy
Ej chłopaki, bo ja zmieniłem zdanie!
19 marca 2019 roku
Karolaa27
O upadłym magiku słów kilka
18 marca 2019 roku
Karolaa27
Kontuzja Luisa Suareza
18 marca 2019 roku
Liroy
Więcej
O tym się mówi