OK |  Więcej informacji
Dobra zaliczka przed rewanżem: Barcelona remisuje na Stamford Bridge 1:1
20.02.2018; 23:05Liroy

FC Barcelona zremisowała w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Chelsea Londyn 1:1. Strzelcami bramek w dzisiejszym meczu byli: William i Leo Messi.

Pierwsza połowa była bardzo spokojna, mimo wszystko groźniejsi wydawali się gospodarze. W pierwszych 45' minutach bardzo dwa groźne strzały na bramkę Ter Stegena oddał William, który obił początkowo lewy, a później prawy słupek bramki strzeżonej przez niemieckiego bramkarza.

Barcelona w pierwszej połowie nie zagroziła szczególnie bramce Chelsea. Jedną z dobrych okazji stworzył Messi, który dograł dobrą piłkę na głowę Paulinho, jednak Brazylijczyk nie oddał celnego strzału. Kolejną sytuacją była szybka wymiana podać w polu karnym rywala i zwrotna piłka na Messiego była bliska 'strzału' jednak Argentyńczykowi zabrakło metra, może półtorej aby w odpowiednim momencie znaleźć się przy piłce i oddać strzał.

Po zmianie stron obraz gry nieco się zmienił. Barcelona utrzymywała się przy piłce, jednak to Chelsea tworzyła groźne kontrataki. W drugiej części William dopiął swego i przy trzeciej okazji skierował piłkę do siatki i Chelsea od 62 wyszła na prowadzenie.

Andres Iniesta w końcowej części spotkania wykorzystał błąd Marco Alonso i przejmując piłkę przed bramką Chelsea minął rywali i wyłożył idealnie piłkę Leo Messiemu, który pokonał w końcu The Blues.

Barcelona znajduje się w lepszej sytuacji przed rewanżem, jednak należy mieć na uwadze, że Chelsea po pierwszym meczu pozostawia po sobie bardzo dobre wrażenie i o ostateczny awans trzeba będzie powalczyć solidnie pełne następne 90 minut.

Chelsea Londyn: Courtois, Azpilicueta, Christensen, Rüdiger, Moses, Kanté, Fàbregas, M. Alonso, Willian, Hazard, Pedro.

Ławka: Caballero, Cahill, Zappacosta, Drinkwater, Hudson-Odoi, Giroud, Morata.

FC Barcelona: Ter Stegen, Pique, Rakitić, Sergio, Iniesta, Suarez, Messi, Paulinho, Alba, Roberto i Umtiti.

Ławka: Cillessen, Digne, Vermaelen, André Gomes, Denis Suárez, Dembélé, Vidal.