Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
OK |  Więcej informacji
Jakie wnioski po Gironie?
26.02.2018; 22:11Mr Ligowy

Nie myślcie proszę, że wyciąganie wniosków dwa dni po meczu jest brakiem profesjonalizmu. Nie i już mówię dlaczego. Czasami po prostu warto poczekać i ochłonąć, a zwłaszcza po tak efektownym meczu, gdzie popełniane przez drużynę błędy schodzą na bardzo daleki plan. Możecie też zarzucić, że niepotrzebnie staram się przeanalizować spotkanie z "ogórkiem", ale wiecie co? Właśnie na tle takich rywalizacji można dostrzec zmiany zachodzące u niektórych zawodników. Aha, i Girona jak na "ogórka" radzi sobie całkiem nieźle.

 

Pozwólcie, że zacznę temat od młodego, przebojowego i niezwykle utalentowanego Francuza. Dembele - bo oczywiście o nim mowa - w niedzielnym spotkaniu zagrał kilka ładnie brzmiących nut z wachlarza swoich możliwości. Szczególnie w drugiej połowie emanował pewnością siebie, która pozwalała mu na przybliżenie się do najwyższego poziomu z BVB. Po niektórych zagraniach kibice na Camp Nou podnosili głos z zachwytu, a wiemy doskonale, że to nie koniec takich reakcji na poczynania Mosquito. 20-letni skrzydłowy cierpliwie czekał na okazję do gry i wykorzystał ją bardzo dobrze (asysta). Widać też, że Valverde znakomicie trafia ze sposobem na tak zachowawcze opiekowanie się tym chłopakiem. Wniosek nr 1: Ten mecz był bardzo ważny dla psychiki Ousmane'a, która wkrótce powinna odblokować się na dobre. Może w środę z Las Palmas?

 

Teraz pod lupę bierzemy piłkarza z cieplejszych rejonów świata. Magiczny Brazylijczyk pokazał co magiczne i nie muszę chyba rozwodzić się nad strzeloną przez niego bramką. Po prostu majstersztyk ala Philippe Coutinho. Ale nie tylko do gola chciałbym się odnieść, bowiem nasza pociecha ogólnie zagrała świetny mecz. Powiem wam, że asysta do Suareza była dla mnie czymś zaskakującym, bo w 99% byłem pewien, że Cou skorzysta z okazji na debiutanckie trafienie w La Liga. Wtedy nie skorzystał i tym samym zdobył mój szacunek, a myślę, że nie tylko mój. Wniosek nr 2: Phil musi grać na pozycji Iniesty, albo przynajmniej w środku pomocy. Byle nie z prawej strony, ponieważ tam traci swój ogromny potencjał i przede wszystkim kunszt do strzelania pięknych bramek.

 

Wniosek nr 3: Bardzo krótki, ale treściwy. Jeśli powyższa dwójka wszczepi w sobie zgranie z resztą drużyny, a ich forma będzie optymalna, to nie będzie nam straszna żadna defensywa na świecie.

Tagi:

FC Barcelona
tekst alternatywny
Komentarze
Pozostałe newsy
Ej chłopaki, bo ja zmieniłem zdanie!
19 marca 2019 roku
Karolaa27
O upadłym magiku słów kilka
18 marca 2019 roku
Karolaa27
Kontuzja Luisa Suareza
18 marca 2019 roku
Liroy
Więcej
O tym się mówi