Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
OK |  Więcej informacji
Kto na wylocie?
26.05.2018; 17:35Mr Ligowy

Sezon zakończony, nagrody rozdane, Iniesta pożegnany. Co teraz? Czystki. W kadrze Barcelony znajdują się piłkarze, których przyszłość stoi pod znakiem zapytania. M.in. mowa jest o wypożyczeniu Dembele i Yerry'ego Miny oraz o sprzedaniu Aleixa Vidala, Paco Alcacera, Denisa Suareza i Andre Gomesa. Niepewny los dotyczy również Gerarda Deulofeu, który wrócił do stolicy Katalonii po 6 miesiącach spędzonych w Premier League. Kto powinien zostać, a kto walczyć o miejsce w składzie lub godzić się z rolą rezerwowego?

 

Zacznę od Denisa Suareza. Hiszpan jest dla mnie piłkarzem bardzo dobrym i świetnie pasującym do warunków ligi hiszpańskiej. Potrafi wznosić się na poziom, którego spodziewamy się po środkowym pomocniku Barcelony, a także ma momenty, które świadczą, że przy większej liczbie minut jego talent błyszczałby bardziej okazale. Sam piłkarz cechuje się dużą cierpliwością i odrzuca kolejne oferty transferowe, co jest świetną deklaracją przywiązania do barw klubowych, jednak obawiam się, że jeśli jego sytuacja pozostanie taka, jaka jest, to Denis w końcu odejdzie. Darzę tego zawodnika sympatią i wolałbym żeby został, więc życzę mu wywalczenia lepszej pozycji w zespole.

 

Paco, Aleix, Andre Gomes. Ci piłkarze w mojej opinii są już spakowani i szukają nowego klubu. Zarząd z pewnością nie będzie robił żadnych problemów z blokowaniem transferu, tym bardziej że ta trójka do kluczowych graczy nie należy. Gomes okazał się niestety niewypałem, natomiast Vidal wraz z Alcacerem swoim poziomem sportowym nie sięgają czołówki światowej. Co więcej, po ostatnich transferach Barcy ich rola zmalała, zatem myśli o znalezieniu regularnej gry w innym klubie z pewnością zaszczepiły się w głowach zawodników. 

 

Dembele, Mina, Deulofeu. Dla Francuza podobno szuka się opcji na wypożyczenie, jednak sądzę, że moje życzenie się spełni i Ousmane zostanie w Barcelonie. Przepracuje odpowiednio okres przygotowawczy, pokaże się w meczach kontrolnych i dopiero wtedy będziemy mogli pełną miarą oceniać dokonania młodego skrzydłowego. Jak sytuacja wygląda w przypadku dwóch pozostałych? O ile Minę chętnie widziałbym w innym miejscu, aby przez pewien okres ograł się z europejską piłką, o tyle Gerarda na okres permanentny wysłałbym do miejsca, w którym mógłby się wyróżniać. Poziomu Barcelony niestety nie osiągnie a z rolą rezerwowego by się nie pogodził, więc transfer definitywny wydaje się najlepszą opcją dla obu stron.

 

 

Tagi:

Transfery FC Barcelona Yerry Mina
tekst alternatywny
Komentarze
O tym się mówi