Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
OK |  Więcej informacji
Niezwykła przemiana Messiego?
19.03.2018; 20:34Mr Ligowy

Wczoraj Lionel Messi wypowiedział się na temat swojej gry i wartościach, które według niego są najważniejsze na boisku. Rzeczy, o których mówi nie powinny być dla nikogo niespodzianką, jednak tym wywiadem Leo jasno dał do zrozumienia, że świetnie odnajduje się w nowej roli. Jednogłośnie trzeba stwierdzić, że taka przemiana jest świetnym ruchem z jego strony!

Poniżej jak zawsze zapis wypowiedzi:

 

"Czy gram dobrze czy nie, nie chodzi tylko o bramki. Wszystko kręci się wokół zaangażowania na boisku, częstego bycia przy piłce, podejmowania dobrych decyzji, nietracenia piłki. Nigdy nie chodzi o strzelanie goli. Strzelanie ich nie oznacza, że zagrałem dobrze."

 

"Były takie momenty, w których strzelałem bramki, ale grałem słabo. Wtedy gole podnosiły moją ocenę. W zagraniu dobrego meczu nie chodzi o zdobywanie ich."

 

"Z wiekiem uczysz się nowych rzeczy na boisku. Wcześniej brałem piłkę, dryblowałem i próbowałem zrobić coś sam. Dzisiaj staram się pomagać drużynie, aby grała więcej. Staram się, żeby inni byli bardziej zaangażowani. Wolę to, niż w pojedynkę kończyć akcje."

 

"Staram się być mniej egoistyczny. W polu karnym szukam najlepszej możliwej opcji. Próbuję "poruszać" zespołem z jednej pozycji na drugą. Wciąż robię rzeczy, które robiłem od zawsze. W taki sam sposób, ale teraz w innym celu, dla drużyny."

Tagi:

FC Barcelona Leo Messi
tekst alternatywny
Komentarze
Pozostałe newsy
Dwóch kandydatów na zmiennika Suareza
15 stycznia 2019 roku
Liroy
Trener Realu nowym trenerem Barcelony?
2 stycznia 2019 roku
Karolaa27
Jeison Murillo o krok od Barcelony!
20 grudnia 2018 roku
Liroy
Otwarty trening dla kibiców 4 stycznia
19 grudnia 2018 roku
Liroy
Messi zablokował transfer Pepe!
19 grudnia 2018 roku
Liroy
AS: Umtiti nie chce poddać się operacji
18 grudnia 2018 roku
Liroy
Więcej
O tym się mówi