OK |  Więcej informacji
Oceny za mecz z Borussią Dortmund
19.09.2019; 18:32Kacpi

FC Barcelona zremisowała w pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów 1:1 na wyjeździe z Borussią Dortmund. Dzisiejszego dnia prezentujemy Wam oceny zawodników za to spotkanie.

Ter Stegen 9/10

W 24 minucie pierwsza bardzo dobra interwencja 1vs1 z Reusem świetna postawa Matsa i to by było na tyle jeśli chodzi o pierwszą połowę. W drugiej natomiast było już o wiele „ciekawiej” w 57min obronił rzut karny. Potem dołożył jeszcze klika świetnych interwencji czy to 1 na 1 z Reusem czy Paco bez różnicy! To głównie dzięki Niemcowi zachowaliśmy czyste konto i remis. Do Oceny 10/10 zabrakło gola lub chociaż asysty przewrotką ;/.

Semedo 7/10

Moim zdaniem Semedo zagrał dobre spotkanie wyłączając tego sprokurowanego karnego ale ja mu wybaczam bo obronił Mats a dwa to nie jest pozycja Semedo więc no Ogólnie 2 wybicia 3 odbiory jeden zablokowany strzał. Do 40 minuty kiedy to grał na prawej stronie bardzo aktywny z przodu pomagał kolegą rozegrać piłkę. Tylko ten karny w 56min niepotrzebny ale cóż. W tym jedno kluczowe podanie. Pokazał więcej niż Roberto.

Pique 7,5/10

Gerard ładnie dowodził defensywą, ładnie i głupio zarobił żółtą kartkę.. 4 wybicia klika przechwytów. W pierwszej połowie bliski zdobycia bramki. Nie straciliśmy bramki więc nie można się przyczepić. Warto zaznaczyć, że przy jednym wolnym ładnie oszukał Hummelsa i ten zlazł się na spalonym. Dobre zawody Katalończyka

Lenglet 6,5/10

Nie wiem dlaczego zakończył mecz bez czerwonej kartki, zupełnie nie rozumiem dlaczego też nie zakończył go z przynajmniej żółtą kartką ponieważ ten wślizg w końcówce to było tak głupie jak próba faula Griezmanna na Sancho. Sporo piłek stracił bo aż 12 co jak na środkowego obońce jest zastanawiające.

Alba 6/10

Ocena wyjściowa ponieważ mimo iż ładnie się podłączał z przodu to z tyłu został ograni kilka krotnie a w pamięci utkwił mi moment jak ograł go Hakimi z szedł z boiska z kontuzją której doznał podczas próby dośrodkowania w 33 minucie zszedł w 40 minucie zmienił go Roberto.

Busquets 6/10

Niemrawy, starszy, czasem jeszcze elegancki. Rozrzucił kilka piłek grał na niezłym procencie podań 94% ale to już nie to co kiedyś niestety było i nie wróci. Zmieniony w 60’ przez Rakitcia.

Arthur 7,5/10

Starał się biegał był tam gdzie być powinien potrafił przerwać akcje rywala rozegrać piłkę rozrzucić, dawał się faulować jak było trzeba. Bardzo dobry występ po pierwszej połowie miał 97% celnych podań, niestety druga połowa już nie była taka idealna pod tym względem ale też nie było komu podawać tych piłek bo nikt nie wychodził do piłki.

De Jong 7/10

Pierwsza połowa średnia, druga już dużo lepsza. Co w gruncie rzeczy można uznać za dobry występ fajnie się ich ogląda razem z Arthurem, dobrze ze sobą współpracują. De Jong troszkę się jakby bał na początku ale rozkręcał się z minuty na minutę.

Griezmann 5/10

T r a g e d i a – tak można opisać jego grę jak dla mnie. Z przodu bezużyteczny z tyłu dwa poważne błędy które przyćmiły dobre zagrania czy też odbiory. Z biegiem czasu mniej biegał mniej widoczny. A po wejściu Messiego to nie wiem za bardzo co się z nim stało.

A.Fati 6.5/10

W Zasadzie to 7 nawet ale nie mogłem mu dać tego za sam wiek. Aczkolwiek na początku meczu był bardzo dobry, nie bał się klepał na małej przestrzeni próbował wejść w drybling i… i no próbował wchodził i nie wychodził ale mniejsza ma 16 lat. Bardzo fajnie się go oglądało na pewno lepiej niż francuza. Dobra współpraca z Semedo czy Arthurem.

Suarez 7/10

Może pomyśleć, że za wysoko ale on się starał on chciał to, że nie wyszło to nie jest tylko jego wina bo za bardzo nikt nie chciał mu pomoc w tym aby wyszło i dało jakiś wymierny skutek w postaci bramki. Trzymał piłkę starał się brać ciężar na siebie. Niestety osamotniony.

ZMIENNICY

Roberto 6/10

Wszedł za kontuzjowanego Albe i tyle w sumie raz jak biegł to się przewrócił raz odebrał piłkę. Mógł zostać na lewej obronie i tak był bez produktywny. Mecz taki nijaki nie zepsuł nic ale też nic nie dał drużynie.

Rakitic 6.5/10

Bądź co bądź zagrał lepiej niż Busi ponieważ nie robił takich głupot jak Hiszpan co za tym idzie nie był irytujący aczkolwiek do przodu też nic nie dał ale to dlatego, że w drugiej połowie nikt nic nie dał z przodu.

Leo Messi 6/10

Cyk 10 za zasługi 8 za chęci 3 za wykonanie. Leo otrzymał 30 minut na rozruch próbował coś tam starał się biegał walczył ale za długa przerwa i to dopiero pierwszy mecz jego więc nie ma co oczekiwać fajerwerków! Był zameldował się i jak to Messi zawsze siał zamęt.

Valverde 6/10

Remis na trudnym terenie, ok. Brak walki zespołu i chęci do odniesienia zwycięstwa nie ok. Zmiany nic nie dały pozytywnego. Brak polotu i pomysł w zasadzie to 5 a nie 6 dla niego. Słabo się to ogląda.