OK |  Więcej informacji
Perfekcyjny początek sezonu - Barcelona 3:0 Alaves
19.08.2018; 12:28tomasinho

Barcelona rozgromiła na Camp Nou Deportivo Alaves 3:0 w meczu pierwszej kolejki La Liga Santander 2018/19. Podopieczni Ernesto Valverde pięknie otworzyli sezon ligowy, całkowicie stłamsili drużynę gości, mimo, że przez ponad godzinę nie potrafili potwierdzić swojej dominacji golem. W końcu jednak wynik otworzył niezawodny Leo Messi i kapitalnie dysponowany wczoraj Fernando Pacheco musiał wyciągać piłkę z siatki, potem do kapitulacji bramkarza Alaves zmusił Philippe Coutinho i ponownie nowy kapitan Blaugrany.

Obie drużyny sobotnim meczem dopiero rozpoczęły rywalizację w lidze hiszpańskiej. FC Barcelona wygrała w Superpucharze Hiszpanii z Sevillą FC 2:1, a potem wygrała 3:0 z Boca Juniors w meczu towarzyskim. Deportivo Alaves wygrało towarzysko z Realem Sociedad 1:2, a potem przegrała 1:2 z Hueską. W ostatnim starciu obu drużyn Barcelona wygrała z Alaves 2:1.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele, Blaugrana miała jednak kilka wybornych okazji, chociażby taką, jak w czwartej minucie, kiedy Lionel Messi uderzył obok dalszego słupka. Na brak szans w pierwszej połowie nie mógł narzekać Ousmane Dembele. 21-letni Francuz przed przerwą miał co najmniej trzy dogodne okazje do zdobycia bramki.

Sprawy w swoje ręce wziął w końcu Messi. Kapitan Blaugrany w 38. minucie podszedł do rzutu wolnego po faulu Manu Garcii. Argentyńczyk uderzył w poprzeczkę, jednak piłka nie wpadła do siatki. Gospodarze przez pierwsze 45 minut prowadzili grę, kreowali sytuacje, jednak zawodziło tempo rozgrywania i - co najważniejsze - skuteczność. Rywale czekali na błędy mistrzów Hiszpanii, jednak sami też mieli problemy z wyprowadzeniem składnych kontrataków.

W 64. minucie Barcelona wyszła w końcu na prowadzenie. Messi stanął przed podobną szansą jak w pierwszej połowie. Rywale myśląc, że piłka znów poszybuje nad nimi, podskoczyli, tymczasem Argentyńczyk popisał się... płaskim strzałem i pokonał kompletnie zaskoczonego bramkarza rywali. Była to bramka wyjątkowa - gol numer 6000 dla Dumy Katalonii w LaLiga.

Trzy minuty później Messi mógł podwyższyć wynik, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka. W 73. minucie swoją szansę miał Luis Suarez. Pacheco nie miał jednak większych problemów z obroną jego strzału. W 82. minucie piłka trafiła do Philippe Coutinho, a ten ładnym strzałem z dystansu umieścił piłkę tuż przy słupku i podwyższył prowadzenie Barcelony.

Wynik klamrą spiął Messi. Kapitan Barcelony dostał piłkę w pole karne od Luisa Suareza i skompletował dublet na sekundy przed końcem spotkania. Warto odnotować, że w końcówce zadebiutowali w La Liga dwaj nowi piłkarze Barcy, Arturo Vidal i Arthur.

Duma Katalonii zaimponowała wczoraj pod wieloma względami, całkowicie dominując spotkanie i wysyłając jasny sygnał do rywali, że zamierza kontynuować zwycięski marsz po tytuł, jak to miało miejsce w poprzednich latach. Następna szansa na pokaz siły 25 sierpnia na Estadio Jose Zorrilla w Valladoid.

FC Barcelona - Deportivo Alaves 3:0 (0:0)
1:0 - Leo Messi 64'
2:0 - Philippe Coutinho 83'
3:0 - Leo Messi 90+2'

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen – Nelson Semedo (Philippe Coutinho 46'), Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba – Sergi Roberto, Sergio Busquets (Arturo Vidal 85'), Ivan Rakitić – Leo Messi, Luis Suarez, Ousmane Dembele (Arthur Melo 77')

Deportivo Alaves: Fernando Pacheco – Martin Aguirregabiria, Victor Laguardia, Guillermo Maripan, Ruben Duarte – Daniel Torres (Adrian Marin 68') – Jony (Borja Baston 68'), Mubarak Wakaso, Manu Garcia, Ibai Gomez – Ruben Sobrino (Burgui 71').

Żółte kartki: Torres i Maripan (Deportivo Alaves)