Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
OK |  Więcej informacji
PSG chętne na sprowadzenie Ivana Rakiticia
20.08.2018; 12:36Kamil Piłaszewicz

Ivan Rakitić pojawił się na celowniku Paris Saint Germain już po mistrzostwach świata, ale zarząd francuskiego klubu chciał zobaczyć, jak przygotowany do sezonu przystąpi Chorwat. Po obejrzeniu jego gry w 1. kolejce La Ligi, coraz więcej zaczyna wskazywać na to, że PSG przygotuje ofertę za chorwackiego pomocnika.

Zarząd francuskiego klubu chciałby również sprowadzić Sergio Busquetsa, ale wszystkie media w Hiszpanii są zgodne, że Hiszpanowi na dniach ma zostać przedstawiony nowy kontrakt na następne kilka lat od władz Barcy. Sam piłkarz miał przyznać wprost, że jeśli pojawi się opcja przedłużeni kontraktu, on natychmiast z niej skorzysta. Dlatego też władze PSG tak bardzo chcą sprowadzić chociaż Ivana Rakiticia, który jest jednym z dwu celów transferowych, jeśli chodzi o pomocników z Barcelony. Obecnie klauzula odstępnego Chorwata wynosi 125 milionów euro. Taka kwota nie stanowi większego problemu dla władz PSG. Zarząd francuskiego klubu ma przyszykować ofertę na dniach i, jak się mówi we Francji: władze PSG są skłonne włączyć do całej operacji Adriena Rabiota, o którego Barca zabiega od dłuższego czasu. Z kolei hiszpańskie media przekonują, że nikt w Barcelonie nie myśli o sprzedaży Ivana Rakiticia, a Chorwat miał przyznać przed zarządem, trenerem i kolegami z drużyny, że w Barcelonie czuje się, jak w domu i chciałby grać tu jeszcze kilka lat. 

Taka informacja rodzi pytanie, czy Barca zdecyduje się przedłużyć umowę również z Chorwatem i wpisze mu nową klauzulę odstępnego. Ivan może zapewniać, iż chce zostać w Barcelonie, ale jeśli zobaczy kontrakt, gdzie zarobki będą nawet 2-3 razy większe - wszystko może się zmienić. Warte podkreślenia jest to, że chorwacki pomocnik w marcu 2017 r. przedłużał swoją umowę z Barcą do końca czerwca 2021 roku. 

Źródło: Mundo Deportivo

Tagi:

News Transfery FC Barcelona PSG Ivan Rakitic
tekst alternatywny
Komentarze
Pozostałe newsy
Barcelona wykupuje Cucurelle!
17 lipca 2019 roku
PiotrK
Pierwsza sesja treningowa w nowym sezonie.
15 lipca 2019 roku
PiotrK
Griezmann zaprezentowany!
15 lipca 2019 roku
PiotrK
Badania przed sezonem
14 lipca 2019 roku
PiotrK
Griezmann w Barcelonie
13 lipca 2019 roku
PiotrK
Saga z Griezmannem zakończona
13 lipca 2019 roku
PiotrK
Są piłkarze i jest Messi [felieton]
8 kwietnia 2019 roku
Mr Ligowy
Więcej
O tym się mówi