OK |  Więcej informacji
Puchar jest nasz!
06.06.2015; 21:42Kamil Piłaszewicz

FC Barcelona wygrała w finałowym spotkaniu Ligi Mistrzów i została klubowym mistrzem Europy. Duma Katalonii pokonała Juventus 3:1 po golach Rakiticia, Suareza i Neymara. Bramkę honorową dla klubu z Turynu strzelił Alvaro Morata.

Od pierwszej minuty działo się bardzo dużo, a Barca już w 4. minucie potrafiła pokonać Buffona. W późniejszym okresie czasu gry okazało się, że Juventus jest drużyną kompletną, która potrafi zagrać świetne spotkanie. Zespół dowodzony przez Allegriego nie bał się grać przeciwko Barcelonie, otwierał się, co raz bardziej i przyniosło to efekt w 55. minucie, gdy futbolówkę do siatki skierował Alvaro Morata. Przez kilka następnych minut na boisku panował chaos, w którym lepiej odnajdował się Juventus, ale Barca zaledwie 13. minut po golu Moraty, ponownie wyszła na prowadzenie. Luis Suarez strzelił na 2:1 i już wtedy było niemalże pewne, że Barca zostanie nowym mistrzem Europy klubowym. Do końca spotkania kibice obu drużyn mogli przeżyć załamanie nerwowe lub, co najmniej silny wstrząs psychiczny, ponieważ jedna i druga drużyna miała idealne sytuacje do tego, by podwyższyć wynik spotkania lub doprowadzić do remisu. Mogło być 3:1 już wcześniej, ale Ney uderzył piłkę głową, która zmieniła tor lotu piłki od jego ręki. Wychwycił to sędzia, który stał za bramką, a to tylko bardziej rozwścieczyło Neymara. Sam zainteresowany w samej końcówce dobił klub z Turynu po asyście Pedro Rodrigueza. FC Barcelona pokonała Juventus Turyn 3:1 i została po raz piąty klubowym mistrzem Europy. Trofeum do góry podniósł Xavi, dla którego był to ostatni występ w trykocie Barcy w piłkarskiej karierze.

Teraz czas na Copa America, które rusza już 11 czerwca w Chile. Ponownie na boisku będziemy mogli podziwiać takich graczy, jak m.in. Messi, Neymar, czy Suarez. Tym razem już w reprezentacjach narodowych, a nie w klubie.

Źródło: własne