OK |  Więcej informacji
Remisujemy z Celtą. Kolejne trafienie Arnaiza
04.01.2018; 22:28tomasinho

Bez Leo Messiego, Andresa Iniesty i Luisa Suareza w składzie Barcelona zremisowała na wyjeździe 1:1 z Celtą Vigo w 1/8 finału Copa del Rey. Ernesto Valverde pozwolił sobie zostawić w Barcelonie największe gwiazdy. W przemeblowanym składzie aktualny lider ligi hiszpańskiej i tak wywiózł z Galicji korzystny rezultat. Przy okazji sprawdził Jose Arnaiza na nietypowej dla siebie pozycji czy kolejny raz spróbował wariantu na prawej flance z Nelsonem Semedo i Aleixem Vidalem.

Pierwszą bramkę zdobył właśnie wychowanek Realu Valladolid, który przeszedł do drugoligowych rezerw Barcy za nieco ponad 3 miliony euro, ale teraz odważnie puka do drzwi pierwszego zespołu lidera La Liga Santander. Wygląda na to, że czekają go kolejne szanse, bo w pierwszym zespole gra bez kompleksów, a po obiecującym początku rozpadła się forma Gerarda Deulofeu (wychowanek La Masii jest też kontuzjowany), a Dembele powoli będzie wracał po ciężkim urazie. Na razie zdobył bramki we wszystkich trzech meczach, w których wystąpił w Pucharze Króla. Najpierw dwa z Realem Murcia (3:0 i 5:0) w 1/16 finału, a dziś kolejnego z Celtą Vigo (1:1). Bramkę zdobył po kapitalnym płaskim podaniu Andre Gomesa.

Jeszcze przed przerwą po szalonej akcji wyrównał Pione Sisto. Kilka sekund wcześniej Iago Aspas trafił w poprzeczkę, piłka odbiła się jeszcze od Jaspera Cillessena, a Duńczyk z ostrego kąta skierował piłkę do siatki. To akurat zasłużone wyrównanie, bo Galicyjczycy w pierwszej odsłonie gry prezentowali się lepiej i dłużej utrzymywali się przy piłce. Duża w tym zasługa Słowaka Stanislava Lobotki, który rozegrał fenomenalne zawody.

W drugiej połowie grę prowadziła już jednak Barcelona, a do gry po 110 dniach wrócił Ousmane Dembele, który wszedł na murawę w 72. minucie meczu.  młody Francuz sprowadzony za 105 milionów euro zanotował jednak same nieudane zagrania i nie mógł się odnaleźć na murawie przez kilkanaście minut po tak długiej przerwie. Okazji z obu stron nie brakowało, ale żaden z bramkarzy już nie skapitulował. Trzykrotnie Cillessena próbował zaskoczyć Emre Mor, a po drugiej stronie najbliżej trafienia byli zmiennicy Ivan Rakitić i Sergi Roberto, który w doliczonym czasie gry obił słupek.

Mimo przewagi Barcelonie ostatecznie nie udało się wygrać, ale przed rewanżem w stolicy Katalonii za tydzień to ona znajduje się w korzystniejszej sytuacji. W weekend Celta Vigo podejmuje Real Madryt, więc tym bardziej liderzy ligi hiszpańskiej – którzy zmierzą się z Levante – do drugiego spotkania podejdą z większym komfortem.