Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
OK |  Więcej informacji
Rewolucja w rozgrywkach Pucharu Króla!
06.09.2018; 12:54Kamil Piłaszewicz

Hiszpańska federacja chce zażegnać konflikt, jaki od lat toczy się wokół finału Pucharu Króla. Ta metoda ma zniwelować problem, pt.: "Gdzie rozegrać finał Pucharu Króla?".

Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej z przewodniczącym Luisem Rubiales na czele pracuje nad propozycją, która niewątpliwie zakończy jeden z problemów, które cyklicznie pojawiają się w Hiszpanii od wielu lat. Do tej pory było tak, że gdy dochodziło do półfinałów lub nawet, gdy była już znana para finałowa - pojawiały się kontrowersje dotyczące tego, na jakim stadionie i w jakim mieście powinien odbyć się finał Pucharu Króla. Dla przykładu, było tak choćby rok temu, gdy w ostatnim meczu w tych rozgrywkach, miały zmierzyć się ze sobą takie drużyny, jak FC Barcelona i Sevilla. Problem udało się rozwiać dość szybko, ponieważ władze Atlético Madryt wyszły z propozycją odstąpienia swego nowego stadionu na rozegranie decydującego meczu w Pucharze Króla. Tylko, że należy mieć na uwadze, iż władze klubu z Madrytu nie zrobiły tego bezinteresownie. Wpływy z biletów i praw marketingowych wpłynęły na ich konto, a nie na te z Barcelony, czy Sevilli. Atlético chciało w ten sposób rozreklamować swój nowoczesny stadion - Metropolitano.

Jak dowiedzieli się dziennikarze z katalońskiego SPORTU, w RFEF trwają prace nad rozwiązaniem tego konfliktu. Na początku sezonu każdy klub grający w rozgrywkach hiszpańskich miałby prawo do złożenia publicznej oferty, która miała by być odpowiedzią na to, gdzie rozegrać finał Pucharu Króla. Na razie takie rozwiązanie ma zostać wprowadzone na dwa lata. Oznacza to, iż prawdopodobnie już w tym roku RFEF skorzysta po raz pierwszy z tego pomysłu (wg. SPORT-u ma stać się tak wtedy, gdy ruszą rozgrywki Copa del Rey); a w 2020 roku organizator finału ma być znany jeszcze przed startem pierwszej kolejki La Liga.

Źródło: Sport.es

Tagi:

Główne newsy Copa del Rey FC Barcelona
tekst alternatywny
Komentarze
Pozostałe newsy
Znamy datę powrotu Umtitiego
30 października 2018 roku
Liroy
La Manita na Camp Nou: FC Barcelona 5:1 Real Madryt
28 października 2018 roku
Liroy
Zwycięstwo z Interem Mediolan!
24 października 2018 roku
Liroy
Kiedy do gry powróci Samuel Umtiti?
24 października 2018 roku
Liroy
Skandalista z La Masii wraca na Camp Nou + VIDEO
24 października 2018 roku
Liroy
Robert Huth: El Claiso jest ch*jowe
24 października 2018 roku
Liroy
Więcej
O tym się mówi