OK |  Więcej informacji
Sporting - FC Barcelona 1:3
17.02.2016; 18:28Liroy

FC Barcelona zgodnie z planem pokonała dzisiejszego wieczoru na El Molinón miejscowy Sporting 1:3. Bramki dla FC Barcelony strzelili: Leo Messi x2 i Luis Suarez.

Podopieczni Luisa Enrique wyruszyli dziś do Gijón, aby rozegrać zaległe spotkanie 16. kolejki La Liga ze Sportingiem, którego nie mogli rozegrać w pierwotnym terminie ze względu na udział w Klubowych Mistrzostwach Świata. Wizyta zespołu w Andaluzji zakończyła się powodzeniem, ponieważ Blaugrana wraca z terenu rywala do Barcelony z kompletem punktów.

Goście od początku starali narzucić rywalom swój styl gry, a już na samym początku strzał z dystansu oddał Rakitić. Około 10 minuty po dobrym podaniu Halilovicia strzał w kierunku bramki Claudio Bravo oddał Menendez, jednak uderzył niecelnie.

W 21. minucie Barcelona mogła wyjść na prowadzenie, kiedy dobrym podaniem Suareza obsłużył Neymar, jednak Urugwajczyka dobrą interwencją powstrzymał Cuellar. Cztery minuty później Barcelonie udało się już trafić do siatki, a dokładnie Leo Messim który mocnym strzałem po ziemi dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Barcelonie niedługo cieszyła się jednak prowadzeniem, ponieważ do wyrównania doprowadził Carlos Castro, cała akcja gości została zakończona powodzeniem po błędzie Mathieu.

FC Barcelona w 31 minucie kolejny raz wyszła na prowadzenie, a kolejny raz do siatki trafił Leo Messi. Do końca pierwszej połowy na tablicy wyników widniał wynik 1:2.

Po zmianie stron na boisku wiele się działo o czym może świadczyć przewrotka Pique w początkowej fazie pierwszej połowy. W 62 minucie FC Barcelona nie wykorzystała rzutu karnego, a dokładnie Luis Suarez, który podszedł z piłką na 11 metr boiska po tym jak faulowany w polu karnym został Neymar.

Nie całe pięć minut później Urugwajczyk zamazał jednak plamę niewykorzystanego karnego i po wkręceniu w glebę piłkarzy Sportingu skierował piłkę lewą na długi słupek bramki Cuellasa i zamknął mecz.

Warto wspomnieć, że na ostatnie dziesięć minut Luis Enrique wpuścił na murawę Marca Bartrę.

FC Barcelona dzięki dzisiejszemu zwycięstwu ma już sześć punktów przewagi nad drugim Atletico i siedem nad trzecim Realem Madryt.

Składy prezentują się następująco:

Sporting: Cuellas, Lora, Lichnovsky, Mere, Canella, Mascarell, Cases, Pablo Perez, Halilović, Menendez, Carlos Castro.

Rezerwowi: Garcia, López, Vranjes, Rachid, Barrera, Jony, Guerro.

FC Barcelona: Bravo, Adriano, Pique, Mathieu, Vidal, Busquets, Arda, Rakitić, Messi, Suarez i Neymar.

Rezerwowi: Ter Stegen, Alves, Vermaelen, Mascherano, Bartra, Iniesta, Munir.