Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
OK |  Więcej informacji
Transfer De Jonga "zabierze" trzech graczy Barcy?
17.07.2018; 08:23Kamil Piłaszewicz

Zarząd FC Barcelony ma uważać, że w zespole są piłkarze, którzy nie będą mieli za dużo okazji do gry w pierwszym zespole i lepszym wyjściem dla nich mają być przenosiny do Ajaxu Amsterdam. Piłkarze mają wziąć udział w operacji sprowadzenia Francka de Jonga.

Kandydatami do opuszczenia FC Barcelony są: Marlon Santos, Munir El Haddadi i Sergi Samper. Piłkarze mają uważać, że są w stanie dostosować się do stylu gry Ajaxu, o ile transakcja doszła, by do skutku. Należy pamiętać o tym, że władze Ajaxu chciały sprowadzić Munira i Sampera w poprzednich latach, ale za pieniądze; ostatecznie wszystko skończyło się fiaskiem. 

Marlon: dwa lata spędził w Nicei, a teraz po powrocie nie cieszy się z wyjazdu na tournee po Stanach Zjednoczonych. Piłkarz najchętniej przeszedłby do West Hamu lub też Southampton, ale okienko transferowe w Anglii kończy się już 9. sierpnia, a to oznacza, że piłkarz musiałby opuścić tournee w czasie jego trwania. Na taką opcję nie chcą zgodzić się władze Barcy.

Munir El Haddadi: pozostał mu rok kontraktu i, jak sam przyznaje: nie chce odnawiać umowy. Również uda się na tournee, ale tylko po to, by po raz ostatni spróbować zaimponować dla Ernesto Valverde. Munir miałby w Ajaxie zastąpić Justina Kluiverta, który przeszedł do AS Romy. EL Haddadi ma mieć już dosyć wypożyczeń do innych klubów z La Ligi Santander.

Sergi Samper: Obecnie jest kontuzjowany i do gry ma wrócić za około sześć miesięcy. Zawodnik uda się na tournee, ale tylko po to, by spędzać czas z piłkarzami Barcy poza boiskiem. Sam zainteresowany przyznał, że dostosuje się do stylu gry Ajaxu, ale pod warunkiem, że kiedyś mógłby wrócić do FC Barcelony.

Źródło: Mundo Deportivo

Tagi:

News Transfery FC Barcelona Sergi Samper Munir El Haddadi
tekst alternatywny
Komentarze
Pozostałe newsy
Olympiakos zerwał kontrakt z Toure
12 grudnia 2018 roku
Liroy
Aleña: Każdy mecz traktuję jak ostatni
12 grudnia 2018 roku
Liroy
Więcej
O tym się mówi