Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
OK |  Więcej informacji
Wenger: 22 lata w tym samym klubie, to był błąd
17.07.2018; 17:58Kamil Piłaszewicz

Arsene Wenger przyznał, że według niego najlepszym piłkarzem na świecie jest Leo Messi. Francuz dodał również, że jego największym błędem w życiu było prowadzenie jednego klubu, aż przez 22 lata.

Christine Kelly ze stacji RTL przeprowadziła szczery wywiad z Arsene Wengerem. Jak przyznał sam zainteresowany w rozmowie: - Moim największym błędem było pozostanie 22 lata w jednym klubie. Myślałem, że mam naturalny autorytet; ale to ludzie wokół mnie dostrzegali to, czego nie widziałem. Jestem typem osoby, która lubi, jak się coś dzieje. Uwielbiam wyzwania. To spowodowało, że czasem byłem więźniem swoich pragnień. Przez dążenie do własnych marzeń zaniedbałem wielu ludzi, zwłaszcza swoich najbliższych, a w szczególności rodzinę. Człowiek mający obsesję jest samolubny, ponieważ jest w pogoni za tym, co kocha. Ignoruje się wtedy wiele rzeczy wokół siebie, a liczy się tylko osiągnięcie urojonego celu. 

Arsene Wenger pod koniec wywiadu odniósł się do tematów związanych z FC Barceloną. - Najlepszym zawodnikiem jakiego miałem okazję trenować, był Thierry Henry. Jak dla mnie, najlepszym piłkarzem na świecie jest Leo Messi i żałuję, że nie miałem okazji, by był pod moimi skrzydłami. Barca w czasach Guardioli była nie do pokonania. Dzięki nim piłka nożna weszła na jeszcze wyższy poziom. Oczywiście, każdy ma jakieś słabsze strony, ale oni byli, wręcz perfekcyjni. Do tej pory nie znalazłem u nich żadnej wady. Sądzę, że to dlatego, iż Guardiola działał tak, by nauczyć swoich graczy tego, by nie myśleli o swoich wadach, a skupili się wyłącznie na zaletach. - dodał były trener Arsenalu.

Źródło: Mundo Deportivo

Tagi:

News FC Barcelona Wywiad Arsène Wenger
tekst alternatywny
Komentarze
Pozostałe newsy
Barcelona wykupuje Cucurelle!
17 lipca 2019 roku
PiotrK
Pierwsza sesja treningowa w nowym sezonie.
15 lipca 2019 roku
PiotrK
Griezmann zaprezentowany!
15 lipca 2019 roku
PiotrK
Badania przed sezonem
14 lipca 2019 roku
PiotrK
Griezmann w Barcelonie
13 lipca 2019 roku
PiotrK
Saga z Griezmannem zakończona
13 lipca 2019 roku
PiotrK
Są piłkarze i jest Messi [felieton]
8 kwietnia 2019 roku
Mr Ligowy
Więcej
O tym się mówi