Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
OK |  Więcej informacji
O upadłym magiku słów kilka
18.03.2019; 17:27Karolaa27

Jak to jest być złomem wartym 120mln euro, dobrze?

Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze czy nie dobrze gdybym miała powiedzieć co cenie w życiu najbardziej powiedziałabym, że dobrych piłkarzy.

Jak pewnie wszyscy widzicie, Philippe Coutinho od pewnego czasu jest cieniem samego siebie z czasów gry w LFC czy nawet początków gry w Barcelonie. Jednak zapewne nurtuje Was jedna myśl – co jest przyczyną tak skandalicznej formy Brazylijczyka?

 

Po pierwsze - pozycja.

Gdzie on tak naprawdę powinien grać i gdzie czuje się najlepiej? Nie wydaje mi się aby pasowała mu gra na lewym skrzydle (pozycja Neymara) czy też wypełnienie luki po Inieście. Często bowiem za dużo drybluje, traci piłkę – podejmuje po prostu złe decyzje. Jednak w Liverpoolu grał on zarówno w środku pola, na skrzydłach czy też środku ataku więc dlaczego „Little Magician” stracił gdzieś swoją magię i nie potrafi oczarować kibiców Blaugrany tak samo jak zrobił to z kibicami „The Reds”? W tym momencie grając na jakiejkolwiek z przypisanych mu pozycji zwyczajnie się męczy i jest mało efektywny. Wynikać może to zarówno z słabej aklimatyzacji w drużynie (w co wątpię) jak i z kompletnie innej myśli taktycznej. Liverpool Kloppa jest bowiem „jak rock and roll”, a Barcelona to raczej muzyka klasyczna, w której prawdziwym „rockendrolowcem” może być tylko sam Messi.

 

Po drugie - lepszy model

Za plecami słabnącego Coutinho w siłę rósł nasz „bad boy” Ousmane Dembele. Zmienił swoje podejście do piłki o 180 stopni. Dobrze że nie o 360. Zaczynając od żywienia przez dodatkowe treningi na boisku i ćwiczenia na siłowni aż do zmiany mentalności. Wreszcie można go nazwać prawdziwym piłkarzem, ale przede wszystkim człowiekiem odpowiedzialnym za siebie i świadomym stawianych wobec niego wymagań. Niestety owa zmiana młodego Francuza sprawiła, ze Coutinho stracił pozycję w wyjściowej jedenastce, mecze często zaczynał na ławce, a na boisku pojawiał się sporadycznie lub wcale. Zdecydowanie nie pomogło to lekko zagubionemu zawodnikowi  w ograniu i  zbudowaniu pewności siebie na boisku. Zużyty Trem de Vale został wymieniony na nowe francuskie TGV które może czasami łapie „gumę” , ale nadal jest o wiele szybsze i bardziej pożyteczne.

 

Po trzecie - Co dalej?

Czy to już pora pożegnać się z Philippe? Być może tak – a przynajmniej póki Brazylijczyk aż tak nie stracił na wartości. Żeby nie zostać z niczym, można by na przykład za całkiem niezłe pieniądze ściągnąć takiego Lukę Jovicia z Eintrachtu, który jeśli chodzi o aspekty ofensywne dałby zdecydowanie więcej. Ja jednak myślę, że warto dać „Cou” ostatnią szanse na odzyskanie miłości Cules. Jako kibicka LFC wiem jak potrafi on czarować i jeśli tylko odzyska odrobinę dawnej magii, to będzie dla nas wszystkich ogromną pociechą. Jednak jeśli jego forma nadal będzie niezadowalająca to z przykrością trzeba będzie się z nim pożegnać i latem udać się na zakupy choćby do wyżej wspomnianych Niemiec.

 

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Uważacie, ze warto dać mu szansę czy też lepiej podziękować mu za usługi i odprawić z kwitkiem z powrotem do Anglii? Koniecznie podzielcie się tym w  komentarzach, a ja zbieram manatki i do następnego!

Tagi:

Transfery FC Barcelona Publicystyka Philippe Coutinho
tekst alternatywny
Komentarze
Liroy 18.03.2019; 22:09 0
Diament to mało powiedziane! Karolina jest świetna :) i cieszymy się, że jest razem z nami! Na dniach kolejne znakomite ''pióra'' dołączą do naszej redakcji, także warto nas odwiedzać :)
AdrianKoziołFootroll 18.03.2019; 20:14 +1
Super tekst! Widać że autorka naprawdę sporo się napracowała. Drodzy naczelni - macie prawdziwy diament w swojej redakcji! :)
Pozostałe newsy
Ostrzeżenie dla FC Barcelony
1 czerwca 2020 roku
Liroy
Schalke chce zatrzymać Juana Mirandę
1 czerwca 2020 roku
Liroy
Jeśli nie Pjanić to Fabian Ruiz?
31 maja 2020 roku
Liroy
Clement Lenglet - nowy fundament
31 maja 2020 roku
Liroy
Tottenham poluje na Coutinho
31 maja 2020 roku
Liroy
SSC Napoli w ogniu krytyki
22 marca 2020 roku
Liroy
Więcej
O tym się mówi