Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
OK |  Więcej informacji

Historia witryny

 

W grudniu 2009 roku, administrator As postanowił założyć stronę dotyczącą FC Barcelony. Początki jego pracy były bardzo trudne. Nie przejmował się tym, że nie miał funduszy na profesjonalny serwer. Chciał podzielić się z innymi informacjami, które czerpał ze wszystkich możliwych źródeł. Chcieć to móc, więc po dwutygodniowej pracy zakończył prace nad serwisem dotyczącym ''Dumy Katalonii''. Strona została założona na serwerze futbolowo. As chciał bardzo rozreklamować swoją stronę, jednak wielokrotnie napotykał się na kłopoty. Wiele osób wyśmiewało się z niego, ponieważ założył stronę na darmowym serwerze. Jednak po kilku miesiącach okazało się, że to właśnie As śmiał się ostatni. Po długotrwałych pracach okazało się, że serwis odwiedza dziennie około 1500 osób. Z tej okazji zamówiono domenę, by móc zrobić kilka kroków w przód. Dzięki pomocy redaktora Horbiego strona nabierała coraz większego tempa. Po kilku tygodniach do redakcji dołączył Lukiak i tak oto strona stała się bardzo znana, przede wszystkim w województwie podkarpackim i w terenach nadmorskich.

Drugiego marca 2010 roku As, właściciel serwisu, który znajdował się na futbolowo chciał osiągnąć coś więcej.  Gdy zdecydował się wymienić buttonem ze stroną Celticu usłyszał stanowcze NIE. Wkrótce jednak znalazł stronę Blaugrany, BarcaFans, która nie była przez nikogo aktualizowana. Zechciał skontaktować się z właścicielem tego serwisu. Okazało się, że była to osoba, która również miała w zanadrzu stronę Celticu, z którą wcześniej planowano wymienić się buttonem. Niejaki właściciel, który był zapisany jako Assa złożył propozycję, by As przejął stery nad tym serwisem. Wiedział, że jest to wielka propozycja, której nie wolno odrzucić, jednak był dla niego jasne, że trzeba o tym po rozmawiać z Horbim i Lukiakiem. Obaj powiedzieli z uśmiechem TAK. Po godzinie napisał do właściciela serwisu, że jest zainteresowany i chce prowadzić ten serwis i stworzyć nową markę w polskim Internecie. Po tygodniu pracy otrzymał większość możliwości. Był bardzo z tego zadowolony, jednak największym kłopotem okazał się fakt, że nie mógł dodawać buttonów, tylko pisać do właściciela, który po otrzymaniu informacji przesyłał informacje na serwer. Był to wielki kłopot, ponieważ aby móc się rozreklamować i mieć zaufanie drugiej strony button trzeba było dodać natychmiast. Tymczasem właściciel Assa, nie zawsze miał czas wtedy kiedy miała nastąpić transakcja dotycząca wymiany.

Jednak było jak było, wymieniono się wieloma buttonami. Strona nabierała coraz większego tempa. Rekordem okazało się dodanie 31 newsów na dzień. Po pewnym czasie As zaczął mieć w szkole trudności, miał trochę zaległości, i postanowił napisać newsa o poszukiwaniu chętnych newsmanów. Niestety ogłoszenie nie spotkało się ze spodziewanym odezwaniem. Wreszcie As postanowił wejść na jedną ze stron, z którą wcześniej wymienił się buttonem. Była to witryna o Corinthians, drużynie występującej w lidze brazylijskiej.

Na wspomnianej stronie znalazł następujące ogłoszenie: ''Przerwa techniczna, być może jeszcze wrócimy'' Nie zastanawiał się ani chwili po czym napisał do administratora tego serwisu. Chciał dowiedzieć się, z jakiego powodu zamknął on stronę. Administrator opisał mu całą sytuację, która obowiązywała w jego serwisie. Wreszcie As zadał mu pytanie: „Lubisz FC Barcelonę?” On odpowiedział: „Tak”. As, nie tracąc okazji, zapytał go, czy chciałby pisać newsy na jego serwisie. Po chwili zainteresowany odpowiedział twierdząco

W redakcji pojawiało się coraz więcej osób. Każdy z uśmiechem na twarzy patrzył na statystyki online i ogólne. Strona ciągle się rozwijała. Wiele osób dołączało do serwisu, jednak ich zapał był słomiany i po kilku dniach okazywało się, że trzeba je wyrzucić z redakcji, bo przestają się udzielać. Liczył się dla nich tylko pierwszy dzień, kiedy zdali egzamin na newsmana, po czym napisali kilka newsów i „znikali”.

Czas nieustannie mijał. Redaktorzy mieli coraz więcej nauki, sprawdzianów i kartkówek. Na jednaj z nich As napisał adres naszej strony. Otrzymał za to uwagę i jedynkę za brak informacji. Był tym faktem zdenerwowany i, aby się wyżyć, na dokładnie szesnastu krzesełkach w różnych salach napisał adres strony. Okazało się, że ten nietypowy sposób reklamy był skuteczny. Gdy As wrócił ze szkoły i wszedł na stronę, zobaczył komentarz: ''Fajna stronka i dobra reklama na krześle w sali od niemieckiego.'' Od tego dnia przybyło wielu ludzi oglądających ten serwis.

As chciał pomóc całej redakcji, aby mogła mieć więcej czasu m. in na naukę. Udało mu się nawiązać niezbędną dla nas współpracę z Igolem. Zasady współpracy nadal obowiązują: ich button w dziale partnerzy i źródło pod każdym ich newsem, znajdującym się na naszej stronie.

Po kilku tygodniach As napisał kolejny news dotyczący naboru do naszej redakcji. Musiał w pewnym okresie wyjechać na kilka dni na mistrzostwa Polski w piłce nożnej halowej  (LSO). Internet miał w telefonie, z którego śledził losy naszej strony. W drodze powrotnej postanowił wejść na mobilne GG w telefonie. Dostał tam wiadomość od osoby, która chciałaby pisać newsy na naszej witrynie. Przyjeżdżając do domu sprawdził tą osobę. Był to niejaki Piotrekf - osoba o wielkich możliwościach, która wniosła do strony wiele ciekawych pomysłów będących kluczem do jakiegoś zwycięstwa.

Piotrek zajął się dodawaniem newsów dotyczących Barcy Regal, ale po kilku dniach dodawał również wpisy dotyczące zmagań zawodników z sekcji piłkarskiej. Przeprowadził on nawet wywiad z Alexisem Plazą, co było czymś niesamowitym na tak małą stronkę.

As nigdy nie chciał się poddać. Zawsze znajdował sposób na dodawanie newsów. Często siedział do późnych godzin. Rekordem była 05:30, po której położył się spać dosłownie na 1,5 godziny i poszedł do szkoły. Mając w tym dniu luźniejsze lekcje, większość z nich przespał.

Jednak strona ciągle stała w miejscu pod względem reklamy. Wcześniej już wspomnieliśmy o kłopotach z buttonami. Z tego powodu pewnego dnia As napisał do redaktorów, że postanowił rozpocząć prace nad nowym serwisem.

Prace trwały dokładnie miesiąc. W wielkim stopniu pomógł kumpel asa,  Łukasz Kaniuch, informatyk, który polecił dobre rozwiązania. To także dzięki niemu cała redakcja wytrwale brnie do przodu.  Obecnie mamy własną stronę pod adresem, kóry wymyślił Piotrek Frej: viscaelbarca.pl. Ruszyliśmy na własnych nogach 28.07.2010r. Na stronie BarcaFans ustawiliśmy wszędzie nasze buttony. Dzięki temu staliśmy się samodzielni i będziemy mieli możliwość do lepszego rozreklamowania strony w całej Polsce !

27 grudnia w serwisie zaszła widoczna zmiana, a dokładnie została wgrana nowa szata graficzna. Początkowo miała ona ukazać się 6 grudnia, jednak przez pewne kłopoty musieliśmy nieco dłużej poczekać na zmiany. Końcem stycznia 2011 roku w serwisie pojawiło się kilka ciekawych rozwiązań m. in powstało forum.

Już w trakcie lata zadebiutowała na stronie kolejna odsłona ViscaElBarca.pl. Tym razem była ona lepsza, przejrzysta i wygodna dla użytkowników. Na stronie coraz częściej pojawiają się konkursy z wieloma nagrodami. Nadal mamy też wprowadzenie wielu różnych nowości.

Na wakacjach 2012 roku serwis zmienił po raz kolejny szatę graficzną, która jest ''4'' w historii strony.

Ostatnio zmodyfikowano: 2 lata temu
O tym się mówi